Przejdź do treści

Od człowieka zatroskanego codziennością…

do spokojnego i świadomego możliwości finansowych

Zobacz co zyskasz

ZARABIASZ ALE MASZ WRAŻENIE, ŻE TWOJE PIENIĄDZE STOJĄ W MIEJSCU?

 • Chciałbyś aby to się zmieniło?
 • Liczysz jednocześnie na zysk i bezpieczeństwo?
 • Oczekujesz większej stabilności finansowej w przyszłości?
 • Nie chcesz porzucać pracy by zajmować się inwestowaniem?
 • Generalnie nie masz zbyt dużo czasu by uczyć się jak pomnażać kapitał?
 • Skomplikowany świat finansów nieco Ciebie przeraża?
 • Rozważasz rozmowę z doradcą finansowym?
 • Nie przepadasz za czytaniem długich umów?

Jeśli choć raz Twoja odpowiedź brzmiała „tak”, to czytaj dalej

Robert Toru Kiyosaki – światowej sławy pisarz, biznesmen, inwestor napisał:

„Większość ludzi spędza swoje życie na gonitwie za płacą, podwyżkami i zapewnieniem pracy z powodu emocji związanych z pragnieniem i strachem. Nie zadają sobie pytania, dokąd prowadzą ich te myśli sterowane emocjami. To jest początek ignorancji.”

„Bogaty ojciec, biedny ojciec”

Strach i Pragnienie pchają wielu ludzi w pułapkę Ignorancji. Dlaczego? Bo tak żyje się wygodniej i prościej. Starczy na raty? Opłaty? Jedzenie? Paliwo? Nowy laptop? Starczy! Czyli jest ok i po co to zmieniać. Jeśli nie starczy to uruchamia się strach i trzeba porozmawiać o podwyżce lub poszukać dodatkowej pracy. Gdy to się uda ludzie znów wpadają w pułapkę ignorancji.

Owszem często mają marzenia, czasami nawet duże. Ale aby ktoś mógł spełnić swoje marzenia musi… wygrać w lotto lub coś zmienić w swoim życiu. A zmiany mają to do siebie, że ich nie lubimy bo są trudne.

Fakt, że tu jesteś dowodzi jednak, iż TY nie chcesz ulegać globalnemu konsumpcjonizmowi. Nie chcesz ignorować otaczającej rzeczywistości. I nie chcesz iść droga, którą chodzą wszyscy, chcesz zmiany. Oczekujesz więcej nie zamykając uszu na swoje myśli, które szepczą: „Niech pieniądze pracują na Ciebie a nie Ty na pieniądze.

Brawo

Tylko trzy wspólne kroki do lepszego zrozumienia finansów i pomnożenia pieniędzy:

prosty-plan-inwestycyjny-finansowy-ekspres-piotr-bilicki

Chcesz to zrobić samodzielnie? Zacznij tutaj:

inwestowanie-pieniędzy-piotr-bilicki-finansowy-eskpres

Inwestowanie pieniędzy samodzielnie nie jest sztuką wymagającą umiejętności ninja ale na pewno trzeba wykazać się cierpliwością, chęcią nauki czy zrozumieniem praw rynku finansowego.

W dziale bloga inwestowanie pieniędzy podpowiadam jak to zrobić samodzielnie.

Krok pierwszy

KONSULTACJA – Bezkompromisowe i indywidualne podejście do oczekiwań oraz wymagań są podstawą pracy mojej i zespołu. Świat już widział finanse zrobione na odwal. Przykłady? Kredyt hipoteczny „Alicja”, inwestowanie w złoto z „Amber Gold”, bezpieczne obligacje z „GetBack”

Pierwszym krokiem na drodze do finansowego sukcesu jest analiza informacji na temat aktualnej sytuacji finansowej. Na tym etapie rozmawiamy też o celach inwestycyjnych, środkach i ryzyku jakie akceptujesz lub nie. Pomogę Tobie zrozumieć, jakie opcje są warte rozważenia i zrobimy zarys strategii dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Co jeszcze? Wiedza – Koniec z wciskaniem kitu przez przez każdego kto na FB napisał pod zdjęciem „bezpieczna inwestycja – wysoki zysk”

Nauczysz się jak skutecznie odróżniać dobre i złe rozwiązania inwestycyjne i oszczędnościowo-ochronne. Poznasz różnice, pułapki oraz zalety rozwiązań dostępnych na rynku.

Wszystko na jednym spotkaniu? Tak. Wyciśniemy z tego spotkania ile się da. Ponieważ czas dzisiaj to również cenna waluta.

piotr-bilicki-finansowy-ekspres-prosty-plan-inwestycyjny

Jak super bohater! Tak właśnie możesz się poczuć po pierwszym spotkaniu. Nie dość, że odkryjesz, iż zrobiłeś coś na prawdę ważnego to na dodatek będzie Cię rozpierać wewnętrzna duma.

Otrzymasz też proste narzędzia dzięki, któremu w Twoich dokumentach będzie panował porządek jak w instrukcji zestawu klocków LEGO.

Krok drugi

ANALIZA UMÓW – Drugim krokiem jest dokładna analiza już posiadanych rozwiązań finansowych. Może się okazać, że niektóre z nich są nieefektywne, nieodpowiednie lub zbyt ryzykowne.

Warto sprawdzić, czy nie płacisz za niepotrzebne opłaty, czy nie tracisz za dużo na podatkach lub narażasz się na niekorzystne zmiany kursów walut czy stóp procentowych.

Co jeszcze? Jeśli po analizie posiadanych produktów zajdzie taka potrzeba, zaproponuje Tobie optymalizację kosztów i zysków w alternatywnych rozwiązaniach.

Tutaj także możesz zdecydować czy minimalizujesz potencjalne zagrożenia i ryzyka, które mogą wpłynąć na Twoje finanse.

Krok trzeci

piotr bilicki

PROSTY PLAN INWESTYCYJNY – Trzecim krokiem jest omówienie prostego planu inwestycyjnego, który będzie realizować Twoje cele i potrzeby finansowe.

Plan inwestycyjny to strategia, która określa, w co, kiedy i jak inwestować pieniądze. Ten powinien być dostosowany do Twojego profilu inwestora, czyli do Twojej tolerancji ryzyka, horyzontu czasowego i oczekiwań zwrotu.

Co jeszcze? Pomogę Tobie rozważyć różne instrumenty finansowe, takie jak lokaty, fundusze, obligacje, nieruchomości, złoto, czy inne formy inwestowania.

Portfel powinien chronić Twoje pieniądze przed nieprzewidzianymi sytuacjami i zapewnić Ci stabilny i satysfakcjonujący wzrost kapitału.

Wsparcie – Pamiętaj, że każda sytuacja finansowa jest unikalna, dlatego nie ma jednoznacznej recepty na sukces. Dążąc do lepszych efektów w pomnażaniu pieniędzy, kluczowe jest regularne przeglądanie i dostosowywanie strategii.

Aby utrzymać zgodność z aktualnymi potrzebami i warunkami rynkowymi warto co jakiś czas porozmawiać a Ty będziesz miał z kim.

Robert Toru Kiyosaki

Istnieje wielu księgowych, którzy nie są bogaci. A także bankierów, prawników, maklerów giełdowych itd. Wiedzą oni wiele i sporo z nich to mądrzy ludzie jednakże większość nie jest bogata

Jak bardzo zmieniłoby się Twoje nastawienie do życia:

Gdyby pewnego dnia na Twoim koncie pojawiła się kwota pozwalająca całkowicie spłacić kredyt hipoteczny?

Jeśli nadejdzie niespodziewana utrata pracy lub groźna choroba, która będzie wymagać środków na leczenie ale Twoje finanse pozwolą spać spokojnie lub ratować życie u najlepszych lekarzy?

Gdy kupisz na wynajem pierwsze mieszkanie a potem drugie i trzecie mieszkanie. Potem oznajmisz kolegom i koleżankom, z którymi pracujesz, że jedziesz na baaaaardzo długie wakacje?

Gdzie widzisz siebie za 10 lat?

Czas i tak upłynie

Poznajmy się jeszcze lepiej

Pośrednik i specjalista ds. finansów💰💳📈
Licencja📜 KNF nr 11665905/P

Podpowiadam i edukuję jak poruszać się po rynku finansowym💲 Pokazuję jak unikać czyhający pułapek. Uczę jak rozważnie inwestować w siebie, bezpieczeństwo i lepsze jutro. Analizuję obecne umowy i przyszłe kontrakty.

prosty plan inwestycyjny

Osobiście czerpie ogromną frajdę ze spotkań z klientami podczas, których rozważamy budowę lub przebudowę portfela inwestycyjnego💰
Z chęcią dzielę się moją historią i doświadczeniem z inwestowania.

Przygoda zaczęła się w 2011 roku z polisolokatą😬. Po 2 latach wyszło szydło z worka. Miało być rozważnie, z myślą o przyszłości a wyszło bardzo „po Polsku”. To wtedy podjąłem decyzję by się dokształcić co ostatecznie bardzo mi się opłaciło.

Znalazłem też mentora a później partnera biznesowego gwarantującego liczne szkolenia. Ponownie wykorzystałem wiedzę na swoją korzyść. Spłaciłem kredyty, zrewidowałem swoje umowy i znów zacząłem oszczędzać ale tym razem mądrzej.

W końcu zacząłem pomagać innym osobom w podejmowaniu przemyślanych decyzji👌 Każdemu bez względu na poglądy zawsze życzę dobrych decyzji finansowych. To między innymi z tego powodu prowadzę Finansowy Ekspres (podcast, blog i kanał na YT) oraz kieruję własnym zespołem doradców finansowych. Nawiązałem także współpracę ze świetnym ekspertem kredytowym i doradcą podatkowym.

A prywatnie?

Fan tuningowanych ciężarówek, podcastingu, kryminałów i science fiction. Lubię też rower, guinnessa oraz dobry rock. Nie wyobrażam sobie niedzielnych poranków bez wygłupów z córkami czy wieczornego seansu filmowego bez żony.

Interesuje się kierunkiem rozwoju oze i elektromobilności. W całkowitej sprzeczności z tym stoi ogromna chęć posiadania Forda Mustanga wersji Fastback z 1968r.

Nie uważam, że sztuczna inteligencja jest sexi choć zdaję sobie sprawę, że może być pomocna. Jeśli potrzebuję ale nie potrafię czegoś zrobić to będę szukał aż się nauczę 🙂

John C. Maxwell – światowej sławy ekspert w dziedzinie przywództwa powiedział kiedyś:

„Twój los kształtuje się w momentach podejmowania decyzji”

Jeśli tu jesteś to bardzo dobrze o Tobie świadczy i jestem przekonany, że możemy sobie pomóc nawzajem.

Ale czy to działa u innych?

Zobacz co mówią moi klienci

„Mam jeszcze parę pytań” – to super! Ja mam odpowiedzi

Ile czasu to wszystko trwa?

Każdy z etapów zajmuje inną długość czasu. Konsultacja jest najbardziej czasochłonną częścią. Wynika to z faktu, że nie da się porozmawiać w 20min o wydatkach, umowach, kredytach z ostatnich 5 lat i dołożyć do tego cele finansowe na kolejne 10-15 lat. Tak więc warto zarezerwować na konsultację około 1,5h do 2h.

Analiza umów kredytowych, ubezpieczeniowych, finansowych dzieje się bez Twojego zaangażowania ale oczywiście poznasz jej wynik końcowy. Tą częścią zajmuje się w swoim biurze i potrzebuje na to 1 dzień.

Omówienie prostego planu inwestycyjnego znów odbywa się wspólnie i trwa od 45min do 1h. Do tego czasu można doliczyć przygotowanie umowy jeśli, któryś z produktów chcesz zawrzeć za moim pośrednictwem.

Ile to kosztuje?

Możesz się zdziwić ale dla Ciebie cały proces odbywa się bezkosztowo. Jest tak dzięki współpracy z Fundacją Fenicjanie, która pozyskała fundusze na edukację finansową Polaków.

Cenię swoją prywatność i chcę wiedzieć gdzie się spotkamy?

Większość spotkań prowadzę w 4 oczy u klientów w ich domach lub mieszkaniach czyli tam gdzie czują się najbardziej komfortowo. Drugą opcją jest spotkanie online a trzecią wspólne spotkanie w zacisznej kawiarni na mieście. To ty decydujesz jaką formę spotkania preferujesz najbardziej.

Mój kalendarz jest napięty – jak to ogarnąć czasowo?

Doskonale Ciebie rozumiem 🙂 Dlatego w zakładce „kontakt” udostępniam Tobie wszystkie wolne terminy z mojego kalendarza. Po prostu wybierasz dogodny dla siebie czas.

Czy moja partnerka / partner życiowy też ma być na spotkaniu?

Jeśli do tej pory razem planowaliście przychody oraz wydatki i dalej chcecie wspólnie to robić to odpowiedź brzmi: „zdecydowanie tak”

Jeśli we wspólnym gospodarstwie domowym tylko jedno z Was odpowiada za planowanie finansów to nie jest to konieczne byśmy widzieli się w komplecie. Mimo wszystko w takiej sytuacji warto poinformować drugą stronę o swoich planach choćby z szacunku do tej osoby.

Czy muszę podpisywać od razu jakieś dokumenty?

Konsultacja, analiza umów czy nawet przejrzenie planu inwestycyjnego nie zobowiązuje Ciebie do podpisania żadnej umowy. To o co wspólnie musimy zadbać to tzw „dane osobowe lub wrażliwe”, które mi przekażesz na potrzeby współpracy.

Dlatego na wstępie przygotuję dla Ciebie dokument RODO abyś wiedział/a dokładnie KTO i JAK przechowuje podane informacje. Zgodnie z przepisami zawsze przysługuje Tobie prawo do ich zmiany, sprostowania lub usunięcia.

„Szukam odpowiedzi na jeszcze jedną kwestię” Nie ma sprawy Napisz tutaj:
  *

  *Zapoznałem/am się z polityką prywatności
  i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich
  danych osobowych w celu dalszego kontaktu
  i otrzymania rzetelnego wsparcia w
  dziedzinie finansów oraz ubezpieczeń.