Przejdź do treści
Strona główna » Blog » NNW szkolne, dziecka Lewin Brzeski. Mateusz Zawadzki

NNW szkolne, dziecka Lewin Brzeski. Mateusz Zawadzki

NNW szkolne kupujemy raz w roku dla swoich pociech. Tak na wszelki wypadek no i w końcu to koszt jedynie 2 może 3 paczek papierosów. Nawet Netflix potrafi kosztować więcej. Co kryje się za tak niską ceną? Czego można się spodziewać po tym rozwiązaniu a czego w nim nie ma!

(Ten materiał przygotowaliśmy wspólnie jako zespół doradców ds. finansów i ubezpieczeń pod kierownictwem Piotra Bilickiego)

Wolisz słuchać? Zapraszam

O czym nie wiesz kupując dla dziecka NNW szkolne?

Dzisiaj porozmawiamy o temacie, który jest bardzo istotny. Jest nim NNW dziecka.

Tak naprawdę jest to ubezpieczenie często zwane też szkolnym lub przedszkolnym ale to wcale nie znaczy, że ubezpieczyć np. nie można dziecka, które studiuje. Bardzo często takie polisy można połączyć np. OC dziecka. Tym samym można spełnić obowiązek, którego wymaga szkoła tzn. aby student / uczeń miał OC podczas wykonywania praktyk. Tak więc takie ubezpieczenie może nawet zawrzeć rodzic dla dziecka, które ma 25 lat a nie skończyło jeszcze szkoły ponieważ studiuje.

Dlaczego w ogóle takie ubezpieczenia są popularne?

Przede wszystkim dlatego, że są niedrogie. Pamiętam, że jeszcze kilka lat wstecz szkoły, przedszkola, wymagały, żeby dzieci były ubezpieczone i miały swoje propozycje. Też pewnie masz w głowie, że to był obowiązek. I jak już raz ktoś ubezpieczył to tak ubezpieczał co rok. Takie ubezpieczenia kosztują między kilkadziesiąt do maksymalnie 200 złotych i zapewniają stosunkowo szeroki wachlarz ochrony. Natomiast trzeba mieć na uwadze, że przede wszystkim taka polisa NNW szkolna bądź przedszkolna to jest ubezpieczenie, które…

gwarantuje wypłatę, kiedy stanie się wypadek. Czego brak?

Często albo nie ma w tej polisie wypłaty np. za pobyt dziecka w szpitalu w wyniku choroby, albo jeżeli jest, to jest to naprawdę niedużo. Dzieje się tak ponieważ przy takich polisach nie ma ankiet medycznych i nie wpisuje się informacji o stanie zdrowia dziecka. Stąd naprawdę bardzo, bardzo nikłe wypłaty albo żadne jeśli chodzi właśnie o sprawy chorobowe. Tak jest z poważnymi chorobami ale też z poważnym inwalidztwem.

NNW szkolne – o czym już wiesz ale nie zwracasz na to uwagi?

Dlaczego warto się pochylić nad taką formą zabezpieczenia zdrowia dziecka? Dlatego, że dzieciaki potrafią być naprawdę zdolne. I myślę, że ja sam jako rodzic coś na ten temat wiem, ale podejrzewam, że też jesteś rodzicem i coś o tym wiesz. Dzieciaki rzeczywiście chodzą po drzewach, wspinają się na placach zabaw do najwyższego punktu, prawda? Uprawiają sporty najrozmaitsze, często kontaktowe i potrafią sobie zrobić krzywdę nawet jadąc na rowerze. Dzieciaki potrafią szaleć, wygłupiać się i czasem nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że ich czyny do bezpiecznych nie należą. Najbardziej istotną kwestią w takim NNW dziecka jest uszczerbek na zdrowiu i to właśnie przed chwilą wspomnianych powodów. Do takich uszczerbków należą zwichnięcia, złamania, poparzenia, poważne rozcięcia, utrata stałych zębów, itd. To najrozmaitsze rzeczy włączając jakieś takie drobne błahostki typu stłuczenia itd. Niemal za każdym razem można tutaj liczyć na wypłatę, jeżeli tylko

uraz jest ujęty w OWU i załączniku uszkodzenia ciała.

Warto zatem tam zajrzeć przed zawarciem polisy, żeby wiedzieć, kiedy jest wypłata. Ewentualnie można zapytać o kilka punktów, które nas najbardziej interesują. Warto się upewnić, że właśnie taka polisa, jaką Nam przedstawia agent, czy doradca to to co Ciebie interesuje. Jak wspomniałem, bardzo często nie ma w tej polisie poważnych zachorowań a jeżeli nawet są to wypłacana jest nieduża kwota. Za to można znaleźć takie rzeczy jak wypłatę za ugryzienie np. kleszcza, pogryzienia przez psa. Można znaleźć wypłatę za poszukiwanie dziecka, żeby pokryć koszty takiego poszukiwania gdyby nam się maluch zawieruszył a z bardziej zwykłych rzeczy to wizyta lekarza w domu czy…

dowóz potrzebnych leków też może być w zakresie.

A gdy dziecko uprawia sport?

Polisa może zawierać wypłatę za uszkodzenia ciała podczas uprawiania sportów, nawet takich bardziej ekstremalnych. Do nich można zaliczyć np. karate czy jazdę konną. W takich miejscach rzeczywiście dzieciaki potrafią sobie zrobić krzywdę i lepiej wybrać taką polisę, która to obejmie.

NNW dziecka oczywiście jak wspomniałem wcześniej nie jest obowiązkowe. Natomiast często się zdarza, że placówka, do której uczęszcza nasz maluch, proponuje zawarcie polisy, ponieważ współpracuje z kimś już w tym zakresie. Im więcej jest opcji tym lepiej ale wtedy ich analiza oraz…

decyzja spoczywa na Twoich barkach.

Jeśli dane towarzystwo obsługuje od lat konkretną placówkę może się okazać, że np. 40 proc. rodziców zdecyduje się na zawarcie takiej polisy dla swoich dzieci. Wtedy można mieć nieco zmienione warunki, które są korzystniejsze, niż gdybyśmy zawarli taką polisę samodzielnie. Jeśli można przystąpić do takiego jakby grupowego NNW dla dzieci z tej konkretnej to warto się zastanowić.

Jak zgłosić szkodę z NNW dziecka szkolnego, przedszkolnego?

Jeżeli dziecko ma wypadek, to najprościej, najłatwiej i najszybciej jest zrobić to online. Jeżeli nie mamy dostępu do internetu, można to zrobić oczywiście telefonicznie lub w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym mamy ubezpieczenie. Czasami zdarza się też tak, że sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Można wtedy poprosić swojego doradcę żeby pomógł…

o ile mamy taką osobę jak osobisty doradca.

Taka osoba przyjedzie opisze i pomoże nam złożyć wniosek odpowiednio.

Dziękują Tobie, że jesteś ze mną do końca

Wraz z moim zespołem przeanalizowaliśmy NNW dziecka, szkolne, przedszkolne dostępne na rok 2022. Wybraliśmy kilka opcji, które w naszej opinii są godne rozważenia.

——————–

  • nr 1 COMPENSA

Trzy sprawdzone warianty (moi klienci już korzystali). Szybkie złożenie wniosku i szybka wypłata. Jest wypłata za uszczerbek ale za uraz już dość niska. Za to po poważnym wypadku (uszczerbek powyżej 10%) w kwocie 171zł/rok firma wypłaca aż 1000zł za 1% !!

3 minuty i z głowy. Łatwy i szybki proces

TUTAJ jest link do samodzielnego wybory wariantu (klik)

——————–

  • nr 2 SIGNAL IDUNA (produkt dedykowany sieci doradców OVB teraz dla każdego)

To jest opcja, na którą postawiłem w tym roku dla własnych dzieci. Bardzo rozbudowana lista wypłat za inne rzeczy niż tylko uszczerbek. Ten może wynosić nawet 800zł za 1% i to bez żadnych haczyków! Jeśli Twoje dziecko jeździ na zawody sportowe jako uczestnik lub lubi KUNG-FU to wybierze GENERALI ale w pozostałych przypadkach SIGNAL IDUNA dobry wybór. Fajnym dodatkiem jest ASSISTANCE z transportem do placówki po wypadku lub nagłym zachorowaniu a nawet jest dowóz leków.

4 minuty i z głowy. Łatwy proces i ZNIŻKA na drugie dziecko 😉

TUTAJ jest link do samodzielnego wyboru wariantu (klik)

——————–

  • nr 3 GENERALI

Bardzo dobre rozwiązanie z progresywnym (rosnącym wraz ze stopniem urazu) uszczerbkiem po wypadku. Dużym plusem tego rozwiązania jest uczciwa tabela uszczerbkowa oraz fakt, że dziecko może uprawiać sport zawodowo i GENERALI weźmie odpowiedzialność za uraz w trakcie jego wykonywania. Można także dodać OC studenta co jest ważne przy odbywaniu praktyk. Poza tym jest ASSISTANCE, który obejmuje nawet środki na pomoc psychologiczną dla dziecka gdyby było prześladowane w szkole.

Zadzwoń i raz dwa to ogarniemy

TEN WARIANT KUPUJEMY WSPÓLNIE 😉

tel. 665 692 326 Mateusz

——————–

NNW SZKOLNE co dalej?? Czy to pełne ubezpieczenie?

Niestety NNW dziecka to nie jest SUPER ubezpieczenie. Pewnie się domyślasz po wpisie, że NNW dzieci mają minusy. Należałoby zadbać o Nasze skarby kompleksowo dlatego pamiętaj o ubezpieczeniu na POWAŻNE CHOROBY!

Czy to jest drogie?

100.000zł to dobry początek na ratowanie zdrowia własnego dziecka a cena poniżej wartości margarity jest wręcz śmieszna. Ja wybrałem jedną z najlepszych opcji w swojej klasie razem z Hestią i szczerze polecam ją Tobie do rozważenia. Jeśli jesteś ciekaw tego rozwiązania to zapraszam po szczegóły. Może 2.000.000 euro na ratowanie życia dziecka za granicą? W cenie poniżej 50zł/mc to… prawdziwa petarda! Zobacz:

Jeśli film nie włącza się kliknij poniższy link:

https://ergo4-wideooferta.ergohestia.pl/#/watch?v=ce

Masz pytania? Zadzwoń a chętnie pomogę 🙂

tel. 665 692 326 Mateusz